вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się psują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий